Inspiracje

Kuchnie w stylu nowoczesnym

Najważniejszym celem nowoczesnej kuchni jest bycie przyjaznym dla domowników. Dlatego projektując takie właśnie wnętrze należy postawić na prostotę w designie, wygodę w użytkowaniu mebli i niezawodność sprzętu kuchennego. Naszym zdaniem w nowoczesnej kuchni warto postawić na niemieckie meble kuchenne.

Nowoczesna kuchnia ma dobrze przemyślaną przestrzeń

Nowoczesne meble kuchenne są pojemne oraz mają duże możliwości ukrywania wielu sprzętów kuchennych. Do tego potrzebna jest stosowna liczba szafek, szuflad i różnego rodzaju poręcznych schowków. W nowoczesnej kuchni wszystko jest podporządkowane funkcjonalności. Z tego względu jest ona wymarzonym miejscem dla osób, które cenią sobie ład i porządek, a nie koniecznie lubią spędzać godziny na sprzątaniu. W nowoczesnej kuchni wszystko powinno mieć dedykowane sobie miejsce, by nie stało na wierzchu i nie wprowadzało chaosu w aranżacji kuchni oraz nie zbierało kurzu. Dodatkowo na obrzeżach drzwi szafek powinny być zamontowane solidne uszczelki, które zapewnią dokładne zamykanie i niezwykłą czystość we wnętrzu mebli, by potrzeba mycia ich wnętrza była rzadkością.

Nowoczesna kuchnia nie oznacza sterylnego klimatu

Co zrobić, by nowoczesnej kuchni, która wielu osobom wydaje się zimna, dodać ciepłego wyrazu i przytulnego charakteru? Często stosowanym sposobem na "ocieplenie" jej wnętrza jest wprowadzenie „żywego” akcentu kolorystycznego. W nowoczesnej kuchni wykorzystuje się sporo elementów i sprzętów AGD wykonanych z metalu (chromu, stali nierdzewnej). Bijący od nich zimny blask ocieplić możemy kolorami na ścianie, barwą dodatków lub mebli kuchennych.

MANHATTAN 496/497

Jeżeli kolor blatów, frontów i sprzętu AGD przyczynia się do tego, że wnętrze wydaje się monotonne lub wręcz nudne, warto wprowadzić jakiś mocny kolor. W prezentowanej aranżacji kuchni marki Nolte Küche widać szklany panel ścienny z wzorem o intensywnym kolorze, który wyraźnie ożywia całe wnętrze. W takiej kuchni nikomu nie powinno być zimno.

Nowoczesna kuchnia to centrum życia nie tylko rodzinnego

Kuchnia w nowoczesnym stylu bardzo często łączy z innymi pomieszczeniami domu. Na przykład dzięki połączeniu kuchni z salonem aranżacja staje się bardziej przytulna. Ten modny  trend stawia kuchnię w centrum uwagi. Wnętrze takie skupia w sobie całe życie rodzinne, a często i towarzyskie. Obecnie panuje moda na wspólne gotowanie. To coraz częstszy pomysł na spędzenie czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Na taką formę wspólnego spędzania czasu pozwala właśnie kuchnia otwarta na salon. Dzięki temu zyskujemy w pomieszczeniu większą przestrzeń, na której możemy zmieścić wyspę kuchenną przechodzącą w wygodny stół, przy którym zmieści się kilka osób. Jednak tylko dobrze zaprojektowana i wykonana zabudowa kuchenna pozwoli nam wygodnie gotować w większym gronie.

SOLARIS

Wyspa kuchenna jest nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym. Może być  ona również bardzo przyjemnym miejscem spotkań z domownikami i przyjaciółmi oraz niestandardową dekoracją wnętrza. 

Jednak łącząc kuchnię z salonem musimy dobrze przemyśleć jej aranżację. Kolorystyka kuchni oraz salonu powinna do siebie pasować, a standard wykończenia mebli kuchennych i jakość sprzętu AGD musi być na odpowiednim poziomie. Pamiętajmy, że kuchnia i salon nie muszą być urządzone w tym samym kolorze. Powinniśmy raczej skupić się na tym, żeby nowoczesne meble kuchenne pasowały do stylu, w którym urządzony jest salon lub pokój dzienny.

Nolte LUX 361/36G/363 Nolte LUX 361/36G/363

Kuchnia i salon, które "widzą się", powinny korespondować kolorystyką. Jak widać z niemieckimi kuchniami firmy Nolte Küchen to nic trudnego.

Styl nowoczesny w kuchniach niemieckich

Urządzenie nowej kuchni to spora inwestycja. W tym przypadku jednak nie warto na siłę szukać oszczędności. W kuchni spędzamy sporą część naszego czasu, często nawet do czterech godzin dziennie. Dlatego zadbajmy o swój komfort. Odpowiednie meble kuchenne i sprzęt AGD to inwestycja w nasze dobre samopoczucie. Z tego względu warto zapoznać się z ofertą firmy Studio Sto Procent, która projektuje i sprzedaje niemieckie kuchnie Hӓcker i Nolte Küchen.

Niemieckie kuchnie mają wiele zalet. Najczęściej wymieniane są: solidność, zaangażowanie projektantów i ekip montujących meble, wysoki standard produkcyjny oraz wyjątkowa stylistyka aranżacji kuchennych. My jednak dostrzegamy też inną, równie ważną cechę niemieckich mebli kuchennych, a mianowicie szeroką gamę możliwości aranżacyjnych. Dzięki temu każdy znajdzie kuchnię odpowiadającą jego potrzebom i gustowi.

Kuchnie w styku klasycznym

Wnętrza urządzone w stylu klasycznym nie poddają się upływowi czasu. Klasyczna kuchnia nigdy nie wyjdzie z mody. To wnętrze uniwersalne, piękne i eleganckie. Wielu osobom klasyczna kuchnia kojarzy się z ciemnymi kolorami i nudą. My wiemy, że wcale nie musi taka być. 

Meble kuchenne w klasycznym stylu

Nowoczesne kuchnie urządzone w stylu klasycznym często mają kolor eleganckiej bieli, ciepłych beżów lub jasnych brązów. Fronty szaf i szafek kuchennych w stylu klasycznym zdobione są delikatnymi, prostymi frezami. 

Aranżacja kuchni w stylu klasycznym nie należy do tanich inwestycji. Meble i dodatki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Wykorzystuje się materiały z górnej półki cenowej, takie jak: szlachetne drewno, kamień, porcelanę, stal nierdzewną oraz elementy chromowane.

LOTUS
Pamiętajmy, że klasycznie urządzona kuchnia w żadnym razie nie powinna przypominać muzeum. Przede wszystkim należy postawić w niej na jakość.

Kuchnie w stylu retro

Styl retro jest modnym ostatnio trendem w urządzaniu wnętrz. Retro oznacza opływowe kształty oraz pastelowe barwy i sprzęt AGD wyglądający jak ten pochodzący z lat 60-tych XX wieku. Meble kuchenne w stylu retro powinny być jasne. I najlepiej gdy są drewniane. 

Aranżacja kuchni w stylu retro nie musi nawiązywać tylko do jednej epoki czy wieku. Jedne sprzęty mogą być stylizowane na te pochodzące z lat młodości naszych babć, a inne mogą wyglądać jak przedmioty i meble, których nie powstydziłby się sam barok.

BRISTOLNiemieckie kuchnie Bristol firmy Hӓcker nawiązują do starych, dobrych i pięknych czasów. Są idealne do urządzenia kuchni w stylu retro.

Urządzając kuchnię retro powinniśmy postawić na piękne, przeszklone witryny. Elementy te nadadzą wnętrzu niezwykle domowej i przytulnej atmosfery. Na podłogę wybierzmy deski albo połyskujące płytki. Tymczasem sufit we wnętrzu w stylu retro powinien być śnieżnobiały. Dopełnieniem wnętrza mogą być nowoczesne, stylizowane urządzenia gospodarstwa domowego. Tworzą one swoisty pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Sprzęt AGD w stylu retro zachowany jest w starodawnym designie, ale umożliwia korzystanie z nowoczesnych funkcji i technologii.

BRISTOL ACHATBLAUStyl retro lubi szarości oraz elementy odwołujące się do tradycji, które współtworzą atmosferę swojskości, ciepła i bezpieczeństwa.